Web Tasarım Hakkında Sorulanlar

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum İşyeriniz Nerede?

Yaptığımız işin bilinci ile üstlendiğimiz yüzlerce memnun müşterilerimizin web sitelerinin (7/24) düzenli çalışabilmesi, gerektiğinde müdahale edebilmek ve daha verimli çalışma sistemi olan Trabzonda home ofis olarak sürdürmekteyiz.

Trabzon web tasarım olarak, sadece Trabzonda degil, Türkiyenin bir çok ilinde hizmet veren memnun müşteri portföyüne sahibiz.

Web Site Açma Fiyatı Ne Kadar?

Bir web sitesi açmaya karar verdiğinizde, hiç bir bilgiye sahip olmadığınızı düşünerek doğru fiyatlandırma yapılabilmesi için 10 yılı aşan web tasarım ve yazılım tecrübemiz; ” fiyata göre web sitesi değil, web sitesine göre fiyatlandırma yapıyoruz. ”

Web tasarım fiyatlarının değişkenlik göstermesi normaldir. ek yük maliyetler vs. bilgi deneyimle web sitesine verilen emekle doğru orantılıdır.

Web Site Yaptırdım Seneye Ne Kadar Öderim?

Web sitesi yaptırdığınızda tasarım ücreti bir kez olarak tahsil edilir. Biz genelde yeni müşterilerimize Alan adı (domain) Web barındırma (hosting) ücretini web tasarım hizmetine dahil ediyoruz. Yani biz ödüyoruz.

Bir yıl boyunca ücretsiz teknik destek veriyoruz. şayet bizden Alan adı ve web hosting hizmeti aldı iseniz, tarafınız aranarak alan adı ve web hosting ücreti talep edilerek hizmet sürenizi 1.yıl uzatıyoruz.

Web Sitesi Yapımı Kaç Gün Sürer?

Web sitesi tasarımı yaptırmaya karar verdiğinizde, istemiş olduğunuz web sayfa özelliğine göre süre olarak değişkenlik gösterebilir. Ortalama standart bir web sitenin en az (5-15) gün sürdüğünü diyebiliriz.

Karar verdiğimde nasıl yapıyosunuz?

Bizimle çalışmaya karar verdiğinizde, %50 si peşin %50 si iş tesliminde olmak üzere işe başlıyoruz. sizin istek ve taleplerinizi not alıyoruz. whatsaAp üzerinden karar verdiğiniz alan adını kayıt edip web hosting açılarak web sitenizin yapım aşamasında sayfasını yaparak aktif hale getiriyoruz.

Belirtilen süre içerisinde, karşılıklı iletişimde kalarak tasarımın tüm aşamalarını resimle tarafınıza gönderiyoruz. Tamamlandıktan sonra yayını aktif hale getiriyoruz.

Trabzon web tasarım hizmetleri %100 müşteri memnuniyeti üzerine çalışmaktadır

Alan Adı Hakkında Sorular

Domain Nedir?

Domain, internet sitenizin internet dünyasındaki kimliğidir. İnsanlar domain adresinizi yani sizin internet sitenizin kimliğini yazarak internet üzerinde sitenize erişim sağlar.

Domain Sorgulama Nedir?

Alan adı sorgulama ile domain sorgulama işlemi arasında hiçbir fark yoktur. Alan adı, domain kelimesinin Türkçe karşılığıdır ve kullanıcılar tarafından zaman zaman alan adı veya domain olarak kullanılır.

Domain Ücretli midir?

Domain tescil ve kayıt işlemleri merkezi yurtdışında bulunan ICANN ve IANA kurumları tarafından organize edilmektedir. Domain sistemi uluslararası kurallara göre organize edilmektedir.

Alan adını nasıl kayıt ederim?

Satın almak istediğiniz alan adı için bir domain sorgulaması yaparak alan adının uygunluğunu kontrol edin. Eğer domain adresi müsait ise alan adınızı sizin adınıza biz ücretsiz kayıt imkanı veriyoruz.

Domain Fiyatları Neden Farklı?

Her domain farklı firmalara aittir. Örneğin; Verisign firması dünyada en çok kullanılan com ve net domain uzantılarını yönetir. Yönetim ücreti ve her alan adı fiyatına ICANN ücreti eklenmektedir.

Web Hosting Hakkında Sorulanlar

Web Hosting Nedir?

Web Hosting, internet kullanıcılarının sitenize erişebilmesini sağlayan tüm bileşenlerin, yüksek donanımlı internet alt yapısına sahip, 7/24 kesintisiz çalışan sunucularda barındırılma hizmetidir.

Web hosting nasıl çalışır?

Web hosting; sunucu denen özel bilgisayarlar üzerinde, sitenizdeki yazı ve görseller gibi tüm verilerin depolandığı yere denir. Web sitelerinin internette yayınlanmasını sağlar.

Hosting paketler neye göre fiyatlandırılır?

Hosting paketlerimizin fiyatlandırmalarını her web sitesinin, fiziksel sunucularda ayırılmış olan ram, işlemci ve ssd disk alanı ayrılan kaynaklara göre ve web sitesi adeti de fiyatlandırmalara etki etmektedir.

Hangi web hosting paketi seçmeliyim?

Web sitenizin ihtiyaçları ve amaçlarınız,göre web hosting paketi belirlenir. Dilerseniz hangi web hosting paket ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna birlikte karar verebiliriz. Bizi 0 532 050 25 89 arayabilirsiniz.

Hazır Site Hakkında Sorulanlar

Hazır Web Sitesi ile Özel Web Sitesi Arasındaki Fark Nedir?

Öncelikle web site tasarımı için binlerce model tasarım üretilebilir, bu sebeble hazır web sitesi paketleri, Bazı sektörlerin internet web sitesi ihtiyaçlarını karşılayabilecek tüm bileşenleri göz önüne alarak titizlikle önceden hazırlanmıştır.

Hazır olması sebebiylede zamandan tasarruf sağlar. 24/saat içerisinde internet web sitesi açma imkanı sunar.

Özel web tasarım ise müşterilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda tasarlanır. Web sitesi içeriğine göre en az 6-30 gün sürebilir.

Hazır Web Sitesi Fiyatı Yıllık mı?

Hazır web sitesi paketlerimizin tümü sipariş esnasında ödediğiniz ücretin dışında sizden başka ücret talep edilmez.

1 yıl sonra hizmete devam etmek isterseniz sadece Alan adı ve web hosting ücreti ödersiniz.

Hazır Web Site Tamamen Benim mi Olur?

Hayır. Hazır site paket sistemleri kullanıcıya yıllık kullanma hakkı sağlanmaktadır. Hazır site sistem ve kod dosyaları ve dosyalara erişim verilmemektedir.

Yıllık kullanımı devam etmesi durumunda hazır site yönetim paneli kullanıcı tarafından kullanıma açık tutulmaktadır.

Hazır site hizmet sonlandırılması durumunda belirtilen zaman içerisinde kullanıcı tarafından eklenen görsel resim, yazı, logo, vb içerikleri kullanıcı alma hakkına sahiptir.

Hazır Web Sitesini Başka Hostinge Taşıyabilirmiyim?

Hayır. Çünkü satın alan müşterilerimize destek verebilmek için ve kod ve tasarım güvenliği açısından kendi sunucularımız dışında başka web hosting sunuculara taşıyamazsınız.

Ancak ilgili alan adınız var ise taşıma veya transfer etmeden Dns yönlendirme ile size ait domaininiz bizim sunucularımıza eklenerek hazır sitenizin aktif olması mümkündür.

Hiç bir bilgim yok destek oluyormusunuz?

Evet. Siz belirlediğiniz hazır web site paketini tarafımıza bildirdiğinizde,. Biz sizin adınıza alan adı ve web hosting işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Logo ve iletişim bilgilerini değiştiriyoruz. Hatta farklılık olması açısından web sayfa renkleri ve ufak değişiklikler yapıyoruz. bunlar karşılığında sizden hiç bir ücret taleb etmiyoruz.