ALAN ADI KAYIT HİZMETLERİ Domain sorgulama sayfamız üzerinden, Bir alan sorgula ve Ücretsiz alan adı alma ve kayıt fırsatını hemen yakala!

Alan Adı Kayıt Fiyatları

Araştırma yaptığınızda bir çok domain kayıt firmasına denk gelebilirsiniz. Biz Trabzon web tasarım ve yazılım hizmetleri olarak, Web site tasarımı yaptıran tüm yeni müşterilerimize ücretsiz alan adı kaydı fırsatı sunuyoruz.

.com

1.yıl domain kayıt fiyatı

$8.45

.net

1.yıl domain kayıt fiyatı

$9.95

.org

1.yıl domain kayıt fiyatı

$9.75

.com.tr

1.yıl domain kayıt fiyatı

$4.25

.org.tr

1.yıl domain kayıt fiyatı

$12.99

Kolay Alan Kaydı Teknik Beceri Yok!

Ücretsiz E-posta Adresi - Yönlendirme

ÜCRETSİZ Alan Adı Gizlilik Koruması

Çoklu Subdomain Açma imkanı!

Gelişmiş ve Hızlı DNS Kontrol

Uzun Yıl Domain Kayıt Etme

Etki Alanı Kilitleme ve Yönlendirme

Ücretsiz 7×24/365 Teknik Destek

DOMAİN HAKKINDA SIKÇA SORULANLAR

Domain (alan adı) nedir?

Domain, internet sitenizin internet dünyasındaki kimliğidir. İnsanlar domain adresinizi yani sizin internet sitenizin kimliğini yazarak internet üzerinde sitenize erişim sağlar.

Alan adı kayıt neden ücretlidir.?

Domain tescil ve kayıt işlemleri merkezi yurtdışında bulunan ICANN ve IANA kurumları tarafından organize edilmektedir. Domain sistemi uluslararası kurallara göre organize edilmektedir.

Alan adı fiyatları neye göre belirlenir?

Her domain farklı firmalara aittir. Örneğin; Verisign firması dünyada en çok kullanılan com ve net domain uzantılarını yönetir. Yönetim ücreti ve her alan adı fiyatına ICANN ücreti eklenmektedir.

Alan adı olmadan site kurulabilir mi?

Evet. Fakat sosyal medya siteleri veya ücretsiz blog ve benzeri siteler üzerinden çalışıyorsanız, bunlara bağlısınız demektir. Şayet hizmet şartları değiştirir veya tamamen ulaşılamaz olursa, başınız dertte demektir.

Alan adı (domain) sorgulama nedir?

Alan adı sorgulama ile domain sorgulama işlemi arasında hiçbir fark yoktur. Alan adı, domain kelimesinin Türkçe karşılığıdır ve kullanıcılar tarafından zaman zaman alan adı veya domain olarak kullanılır.

Alan adı nasıl kayıt edebilirim?

Satın almak istediğiniz alan adı için bir domain sorgulaması yaparak alan adının uygunluğunu kontrol edin. Eğer domain adresi müsait ise alan adınızı sizin adınıza biz ücretsiz kayıt imkanı veriyoruz.

Domain kayıt firması önemli midir?

Evet önemlidir. Çünkü domain satın alırken bazı firmalar domain satın alırken düşük ücretler sunabiliyor ancak bu domain kayıtlarının yanında yenileme fiyatlarını da incelemeniz gerekmektedir.

Alan adı almak zorundamıyım?

Bunun birkaç sebebi vardır. En önemli nedeni markadır. Hiçbir marka internet sitesini marka.zavazingo.com gibi bir adreste web sitesi kurmakla bir markadan daha çok acemi görünemez.