Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı

Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı

Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı, Gelişen teknoloji ile mobil aygıtlarla uyumlu web sitesi yapmak artık zorunlu hale geldi. Trabzon mobil web tasarımı konusunda yanınızda!

Mobil uyumlu web tasarımın yararları sayacak olursak, Artık bir mobil ilk çağda yaşıyoruz ve bir mobil ilk dizine doğru ilerliyoruz.

Bunun nedeni tüketicilerin akıllı telefonlara ve tabletlere bağımlı olmalarıdır. Ve bu yakında herhangi bir zamanda değişmiyor.

Bu ortamda, tüm aygıtlarla duyarlı tasarım artık bir yenilik değildir. Bunun yerine, endüstri ne olursa olsun, herhangi bir SEO planının standart bir bileşeni haline geldi.

Son 12 ayda webin inanılmaz bir hızda ilerlediğini gördü. Pek çok değişiklik arasında kaçınılmaz oldu.

Mobil web tarama, masaüstünü internet kullanıcıları için ilk tercih edilen cihaz olarak gösteriyor.

Telefon ve tablet gibi araçların çözünürlüğü duyarlılık gerektirmektedir. Mobil tasarım ile tüm ekran ebatlarına uygun site bir site yaılmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi cep telefonlarında uygulanan tasarımdır. Sadece cep telefonlarında da değil tabletlerde de uygulanan bir tasarımdır ve responsive web tasarım adını da almaktadır. İşte mobil web tasarımı, telefonlarda ekran çözünürlüğüne göre hassaslık gösteren ve kullanıcıya kolayca gezinme imkânı sağlayan tasarımlardır. Bu tasarım internete hangi tür cihazla girildiğini (telefon, bilgisayar veya tablet) algılayarak ona uyumlu olacak biçimde kendini ayarlamaktadır. Siteye ait yazı, menü, görsel ve diğer tüm ilgili özelliklerin ebadını otomatik ayarlamaktadır. Bu sayede de kullanıcı sorunsuz ve hızlı biçimde sayfaya ulaşabilmekte ve de gezinti yapabilmektedir.

Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı

Bazılarına göre, duyarlı web tasarıma ayak uyduramayanların sayısı %60 gibi yüksek bir oranda, kullanıma sahiptir.Bizlerde tüm yeni web sitesi çalışmalarımızı mobil uyumlu ve tüm mobil aygıtları destekleyen web tasarım tekniklerini uyguluyoruz.

Kısaca Google, mobil ve akıllı telefon kullanan insanlar için optimize edilmiş web sitelerini tercih edecek. Bu web siteleri, genellikle mobil duyarlı bir tasarıma sahip olan web siteleridir.

Henüz mobil duyarlı bir tasarıma geçmediyseniz mobil uyumlu web tasarımı için bize hemen ulaşın size yardımcı olalım.